MÔJ PRÍBEH
CYKLICKEJ ŽENY

Som žena, spokojná manželka,  mama dvoch detí, dcéra, sestra, svokra, nevesta, kamarátka, lektorka pre vzdelávanie dospelých a certifikovaná lektorka Cyklickej ženy®.


Ako dieťa som milovala knihy. Ten tajomný svet, kam som vošla, tie miesta  a najmä vzťahy, ktoré sa predo mnou zamotávali a rozmotávali. Od detstva som milovala mnohorakosť.  A vo svete kníh som nemusela riešiť, či mi niekto rozumie a či nie...To JA som sa takto učila rozumieť ľuďom i svetu...

Lásku ku knihám  mám po tebe mami, dodnes miluješ knihy...

Vyštudovala som psychológiu a slovenčinu a dlho som obe s vášňou učila na strednej škole.  Bola to časť mojej cesty. Sprevádzať mladých svetom ich vlastného dospievania...až na prah ich vlastnej dospelosti.

Milovala som učiť literatúru. To množstvo príbehov a ľudských životov ukrytých v  literárnych príbehoch. Bolo to  dobrodružstvo.  A oni sa tak učili v bezpečí knižných príbehov poznávať svet. 

V psychológii sme zase odkrývali tajomstvá života človeka. Tajomstvá ľudskej mysle, zákony vnímania a života ako daru, čo nám bol venovaný.  

Z tejto práce si nesiem životom lásku k mladým ľuďom.  Navždy mám v  srdci uchovanú esenciu mladých ľudí – esenciu odvahy a mladíckeho nadšenia. 

Baví ma učiť sa a poznávať nové rozmery seba i sveta. A tak prišlo obdobie, keď som  si doplnila vzdelanie o nemecký jazyk. Tu mi prirástlo k srdcu učiť slovenčinu mojich nemecky hovoriacich klientov v nemecky hovoriacich strojárskych firmách. Bavila ma tá práca,  menila som gramatické cvičenia podľa obsahu výroby danej firmy, bavilo ma kreatívne sa hrať. A z tejto práce si odnášam to, čoho som sa tam dotkla. Esencie mužského sveta. V strojárstve to bol  totiž poväčšinou mužský pracovný svet a bolo mi dopriate spoznať, že sú  na svete muži, pre ktorých slovo muža má rovnakú váhu ako pracovná zmluva. Milovala som aj tento svet a nesiem si z neho spomienku na ľudí, čo rukami vytvárajú to, čoho sa my dotýkame. Nesiem si z neho i spomienku  vône.  Vôňu oleja strojárskych firiem.  Táto vôňa ma navždy spája i s tebou, oci, práve takto, mi voňali celý život tvoje ruky.

A potom...

V mojom živote prišlo i veľmi, veľmi náročné životné obdobie. Dotkla som sa bolesti, strachu, neistoty, smútku...hm, v takýchto prípadoch sa vraví, ,,dotkla som sa dna“. 

Ano, mám i túto skúsenosť. Dnes už viem, že i ťažké obdobie patrí k životu. Že človek musí asi spoznať aj to, aké je to niekedy ťažké. A že i to je život. A že kdesi tam, kde je nám úzko, boľavo, smutno, beznádejne... sa rodí v nás rozhodnutie - ,,napriek všetkému povedať životu áno...“.

Áno. Áno. Áno. Tebe, život, áno...

A nesiem si skúsenosť. Že na dne sú uložené perly. Pozbierala som ich. Navliekla na niť ako korálky. Nesiem ich v dlani životom ďalej a dotýkam sa ich vždy, keď sa v duši spájam s pokorou. 
K životu. 
K ľuďom a ich príbehom. 
K prírode a k svetu...

Zázračný prostriedok, ktorý ma napokon, po dlhom čase hľadania východiska,  definitívne vyniesol z dna, bol môj cyklus. 

Môj ženský cyklus, s ktorým som sa na ceste k sebe  musela spojiť, hoci som vôbec netušila, že som vlastne žila od neho odpojená. 

Bolo to spojenie s mojou vnútornou ženou. S vlastnou ženskosťou. So všetkými jej podobami. Nevedela som, že má toľko podôb. Nevedela som, že som taká vnútorne bohatá. Nevedela, som, aké je to úžasné byť ženou.

Nevedela som o sebe, aká kúzelná bytosť som už len tým, že som žena. 

Aké dary si nesiem ukryté v mojom lone. 

Dary ženského cyklu... a z darov ženského cyklu, ktoré som očarená vlastnou ženskosťou spoznávala, sa narodil môj syn. Moje vytúžené druhé dieťa.

Keď som túto časť mojej cesty zvládla, zatúžila som sa tomu venovať ako ďalšiemu kúsku mojej pracovnej mozaiky.

Moje vzdelanie som si preto ešte kúsok posunula...Urobila som si certifikát pre vzdelávanie dospelých a po ročnom krásnom a náročnom výcviku som sa stala Certifikovanou lektorkou Cyklickej ženy®.

A po čase som vytvorila projekt Kúzlo ženy.

Ženy, to aj pre vás som nazbierala na dne tie korálky z perál. V každej jednej z nich je zapísané, že my ženy sme úžasné  cyklické bytosti. 

Že žijeme svoje cyklické životy a sme nádherne premenlivé, a ak to o sebe vieme, tak dokážeme byť tvorkyňami svojich životov. 

Že dokážeme byť v súlade s cyklami prírody, v súlade s cyklom roka, v súlade so svojím vlastným cyklom , v súlade so svetom i sebou... 

A že si dokážeme  tvoriť svoj vlastný život a plniť svoje sny.

Na svojej ceste sa denne učím. S pokorou a úctou k životu. Od mojich milovaných detí: dcéry a syna. Od môjho múdreho muža. Z kníh.  Z prírody.  Od vás, ženy. Od vás ľudia. Z vašich príbehov....

...ďakujem, že môžem. 

Chcem vás inšpirovať tým všetkým, čo som pozbierala po ceste a za čo som vďačná. 

V mojej dlani sú pozbierané korálky s vôňou ženských príbehov.

Pre vás...

Tak...otváram dlaň.